9.Únor
2016

Tým školáků z Bohuňovic vyhrál 30 tisíc korun! Nejlépe splnil zadání soutěže „Hra s elektromotory“.

Čtvrt roku plnilo více než 60 žáků 8. tříd základních škol Olomouckého kraje zapojených do 21 týmů úkoly několika etap soutěže s elektrotechnickou tematikou. Motivací pro nejlepší řešitele byla odměna 30 tisíc korun, kterou do soutěže věnoval mohelnický závod Siemens. Z pohádkové výhry se v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje ve čtvrtek 4. února 2016 radoval tým spolužáků z MŠ a ZŠ Bohuňovice ve složení Monika Tvrdá, Martin Ruboš a Jan Přindiš.

Cílem soutěže, kterou organizovalo zájmové sdružení právnických osob OK4Inovace, Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a mohelnický závod Siemens bylo inspirovat žáky ke studiu technických oborů. Soutěž měla celkem tři etapy – vědomostní kvíz, provedení průzkumu a návrh společenské hry s tematikou elektromotorů. „Stále hledáme cesty, jak v žácích a studentech probudit zájem o studium technických oborů, a tato soutěž byla jednou z nich,“ říká ředitel mohelnického závodu Siemens Pavel Pěnička s tím, že technické obory jsou pro mladou generaci jistou zárukou budoucího uplatnění.

Nejdůležitější částí soutěže bylo vymyslet a případně i vyrobit vlastní společenskou hru s tematikou elektromotorů či elektrotechnické výroby, která má vzdělávací charakter a může ji hrát libovolný počet hráčů. Vítězný tým žáků z Bohuňovic odborné porotě představil hru s názvem Kvízová esa, která v sobě propojila kvíz s interaktivním přihlašovacím systémem. Nejen přesvědčivá prezentace, ale i výsledky tohoto týmu v dalších etapách soutěže organizátorům potvrdily, že si Bohuňovičtí prvenství zaslouží.

„Nadšení z výsledku loňského prvního ročníku, na němž jsme spolupracovali s firmou ÚSOVSKO Food a.s., nás přimělo v soutěži, která vede žáky základních škol k týmové práci a podnikavosti, pokračovat,“ dodal místopředseda pořádajícího sdružení OK4Inovace Jiří Rudolf s tím, že i letošní ročník splnil očekávání, která si od projektu sliboval: „Aktivity jako je tato mohou ovlivnit žáky při rozhodování o volbě střední školy a je dobré, že si to firmy uvědomují.“

Tisková zpráva ke stažení

Fotografie ze slavnostního vyhlášení soutěže naleznete ZDE

Kalendář

Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
   
 
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 
V této kategorii zatím nejsou žádné akce.

Kontaktujte nás

Telefon: +420 587 432 017
E-mail: info@ok4inovace.cz
Web: www.ok4inovace.cz

Sídlo firmy

OK4Inovace
Jeremenkova 40b
779 00 Olomouc