9.Únor
2016

Tým školáků z Bohuňovic vyhrál 30 tisíc korun! Nejlépe splnil zadání soutěže „Hra s elektromotory“.

Čtvrt roku plnilo více než 60 žáků 8. tříd základních škol Olomouckého kraje zapojených do 21 týmů úkoly několika etap soutěže s elektrotechnickou tematikou. Motivací pro nejlepší řešitele byla odměna 30 tisíc korun, kterou do soutěže věnoval mohelnický závod Siemens. Z pohádkové výhry se v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu Olomouckého kraje ve čtvrtek 4. února 2016 radoval tým spolužáků z MŠ a ZŠ Bohuňovice ve složení Monika Tvrdá, Martin Ruboš a Jan Přindiš.

Cílem soutěže, kterou organizovalo zájmové sdružení právnických osob OK4Inovace, Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a mohelnický závod Siemens bylo inspirovat žáky ke studiu technických oborů. Soutěž měla celkem tři etapy – vědomostní kvíz, provedení průzkumu a návrh společenské hry s tematikou elektromotorů. „Stále hledáme cesty, jak v žácích a studentech probudit zájem o studium technických oborů, a tato soutěž byla jednou z nich,“ říká ředitel mohelnického závodu Siemens Pavel Pěnička s tím, že technické obory jsou pro mladou generaci jistou zárukou budoucího uplatnění.

Nejdůležitější částí soutěže bylo vymyslet a případně i vyrobit vlastní společenskou hru s tematikou elektromotorů či elektrotechnické výroby, která má vzdělávací charakter a může ji hrát libovolný počet hráčů. Vítězný tým žáků z Bohuňovic odborné porotě představil hru s názvem Kvízová esa, která v sobě propojila kvíz s interaktivním přihlašovacím systémem. Nejen přesvědčivá prezentace, ale i výsledky tohoto týmu v dalších etapách soutěže organizátorům potvrdily, že si Bohuňovičtí prvenství zaslouží.

„Nadšení z výsledku loňského prvního ročníku, na němž jsme spolupracovali s firmou ÚSOVSKO Food a.s., nás přimělo v soutěži, která vede žáky základních škol k týmové práci a podnikavosti, pokračovat,“ dodal místopředseda pořádajícího sdružení OK4Inovace Jiří Rudolf s tím, že i letošní ročník splnil očekávání, která si od projektu sliboval: „Aktivity jako je tato mohou ovlivnit žáky při rozhodování o volbě střední školy a je dobré, že si to firmy uvědomují.“

Tisková zpráva ke stažení

Fotografie ze slavnostního vyhlášení soutěže naleznete ZDE

Kalendář

Červenec 2017
Po Út St Čt So Ne
   
 
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 

Kontaktujte nás

Telefon: +420 587 432 017
E-mail: info@ok4inovace.cz
Web: www.ok4inovace.cz

Sídlo firmy

OK4Inovace
Jeremenkova 40b
779 00 Olomouc