1.Prosinec
2016

Inovativní firmy měly inspirativní setkání v Mohelnici

Sdružení OK4Inovace uspořádalo v Mohelnici pod názvem INNOVATION EXPERIENCE už třetí setkání inovativních firem, které mají zájem si vyměňovat své praktické zkušenosti z inovačních procesů – a to nejen pozitivní, ale i ty negativní. Manažeři zúčastněných firem se na těchto setkáních vzájemně inspirují, ale také se informují o nástrojích a řešeních, která se osvědčila v realizaci inovačních projektů. Ovšem také o hrozbách a inovačních bariérách, s nimiž se setkali, a o tom, jak se s nimi vypořádali. Akce proběhla v  prostorách firmy HELLA AUTOTECHNIK NOVA.

Akce se konala dne 29. listopadu 2016 a zúčastnili se jí kromě zástupců společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA také představitelé dalších významných firem působících v Olomouckém kraji, jako jsou FORTEX-AGS, Koyo Bearings ČR, Pramet Tools, PRO-BIO, SIGMA GROUP, URC Systems nebo ZLKL. Uvedená akce byla současně setkáním tzv. Inovační platformy k projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje, jenž v souvislosti s RIS3 strategií realizuje pro Olomoucký kraj sdružení OK4Inovace. Diskuze proto zahrnovala i možnosti ve zlepšování proinovačního prostředí v Olomouckém kraji a odstraňování bariér pro firemní inovace.

Zástupci dvou ze zúčastněných firem, a to FORTEX-AGS a HELLA AUTOTECHNIK NOVA, měli pro ostatní účastníky připravené ucelenější prezentace o svých zkušenostech s inovacemi produktů či výrobních procesů. Ty kromě toho, že představily velice zajímavé výsledky vývoje a inovační přístupy, tak dobře posloužily také jako odrazový můstek pro následnou diskuzi všech účastníků.

Ing. Ivo Ambrož, ředitel divize ČOV z firmy FORTEX-AGS například popsal unikátní inovační produkty, jako jsou čistírny odpadních vod vhodných i do arktických podmínek nebo systém, který dokáže stabilizovat a hygienizovat kaly s jejich výslednou zdravotní nezávadností. Zmínil například problém s kvalifikovaným personálem. Inovační projekt v jejich firmě má obvykle trvání až 5 let a pokud v této době dojde k fluktuaci, je třeba nové pracovníky zdlouhavě zaškolovat, což zpožďuje dokončení vývoje a uvedení produktu na trh.

Ing. Karel Bill, ředitel společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA popsal klíčové aspekty firemního inovačního procesu, přičemž vývoj nového světlometu trvá až 2,5 roku. Problém s odbornými lidskými zdroji potřebnými pro vývoj se jim daří řešit Trainee programem a kontinuální spoluprací se školami. Ve firmě zůstává až 80 % absolventů, kteří se zúčastní programu. Kromě vývoje produktů je firma úspěšná i ve výrobních inovacích, těmi pomáhá i pobočkám ve světě.

Diskuze zúčastněných firem pokračovala též při společném obědě. Posledním bodem programu akce pak byla zajímavá exkurze ve vývojových a výrobních prostorách společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA.

Akce se konala v rámci RIS3 projektu „Smart Akcelerátor Olomouckého kraje“ spolufinancovaného z OP VVV.

Tisková zpráva ke stažení

Kalendář

Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
   
 
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
17.Květen
2017

Konference INOVACE PRAKTICKY 2017

Zveme Vás na 3. ročník konference zaměřené na zavádění a zlepšování inovačních procesů firem. Akce zahrnuje přednášky velmi zkušených odborníků …

> Více

Kontaktujte nás

Telefon: +420 587 432 017
E-mail: info@ok4inovace.cz
Web: www.ok4inovace.cz

Sídlo firmy

OK4Inovace
Jeremenkova 40b
779 00 Olomouc