1.Prosinec
2016

Inovativní firmy měly inspirativní setkání v Mohelnici

Sdružení OK4Inovace uspořádalo v Mohelnici pod názvem INNOVATION EXPERIENCE už třetí setkání inovativních firem, které mají zájem si vyměňovat své praktické zkušenosti z inovačních procesů – a to nejen pozitivní, ale i ty negativní. Manažeři zúčastněných firem se na těchto setkáních vzájemně inspirují, ale také se informují o nástrojích a řešeních, která se osvědčila v realizaci inovačních projektů. Ovšem také o hrozbách a inovačních bariérách, s nimiž se setkali, a o tom, jak se s nimi vypořádali. Akce proběhla v  prostorách firmy HELLA AUTOTECHNIK NOVA.

Akce se konala dne 29. listopadu 2016 a zúčastnili se jí kromě zástupců společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA také představitelé dalších významných firem působících v Olomouckém kraji, jako jsou FORTEX-AGS, Koyo Bearings ČR, Pramet Tools, PRO-BIO, SIGMA GROUP, URC Systems nebo ZLKL. Uvedená akce byla současně setkáním tzv. Inovační platformy k projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje, jenž v souvislosti s RIS3 strategií realizuje pro Olomoucký kraj sdružení OK4Inovace. Diskuze proto zahrnovala i možnosti ve zlepšování proinovačního prostředí v Olomouckém kraji a odstraňování bariér pro firemní inovace.

Zástupci dvou ze zúčastněných firem, a to FORTEX-AGS a HELLA AUTOTECHNIK NOVA, měli pro ostatní účastníky připravené ucelenější prezentace o svých zkušenostech s inovacemi produktů či výrobních procesů. Ty kromě toho, že představily velice zajímavé výsledky vývoje a inovační přístupy, tak dobře posloužily také jako odrazový můstek pro následnou diskuzi všech účastníků.

Ing. Ivo Ambrož, ředitel divize ČOV z firmy FORTEX-AGS například popsal unikátní inovační produkty, jako jsou čistírny odpadních vod vhodných i do arktických podmínek nebo systém, který dokáže stabilizovat a hygienizovat kaly s jejich výslednou zdravotní nezávadností. Zmínil například problém s kvalifikovaným personálem. Inovační projekt v jejich firmě má obvykle trvání až 5 let a pokud v této době dojde k fluktuaci, je třeba nové pracovníky zdlouhavě zaškolovat, což zpožďuje dokončení vývoje a uvedení produktu na trh.

Ing. Karel Bill, ředitel společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA popsal klíčové aspekty firemního inovačního procesu, přičemž vývoj nového světlometu trvá až 2,5 roku. Problém s odbornými lidskými zdroji potřebnými pro vývoj se jim daří řešit Trainee programem a kontinuální spoluprací se školami. Ve firmě zůstává až 80 % absolventů, kteří se zúčastní programu. Kromě vývoje produktů je firma úspěšná i ve výrobních inovacích, těmi pomáhá i pobočkám ve světě.

Diskuze zúčastněných firem pokračovala též při společném obědě. Posledním bodem programu akce pak byla zajímavá exkurze ve vývojových a výrobních prostorách společnosti HELLA AUTOTECHNIK NOVA.

Akce se konala v rámci RIS3 projektu „Smart Akcelerátor Olomouckého kraje“ spolufinancovaného z OP VVV.

Tisková zpráva ke stažení

Kalendář

Květen 2018
Po Út St Čt So Ne
   
 
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
 

Kontaktujte nás

Telefon: +420 587 432 017
E-mail: info@ok4inovace.cz
Web: www.ok4inovace.cz

Sídlo firmy

OK4Inovace
Jeremenkova 40b
779 00 Olomouc